NOUZOVÝ STAV


Pro informaci - vláda po mimořádném jednání vyhlásila nouzový stav, který platí od dnešní 14. hodiny. Od pátku šesti hodin ráno zakazuje akce nad 30 osob. Vláda dnes 12.3.2020 vydala nová mimořádná opatření. Od šesti hodin ráno v pátek 13. března zakáže divadelní, hudební, filmová a další umělecká představení, sportovní, kulturní, náboženské, spolkové, taneční, tradiční a jim podobné akce a jiná shromáždění, výstavy, slavnosti, poutě, přehlídky, ochutnávky, trhy a veletrhy, a to jak veřejné, tak soukromé, s účastí přesahující 30 osob. A to do odvolání tohoto mimořádného opatření.
Zakazuje se také přítomnost osob od 20.00 do 6.00 v provozovnách stravovacích služeb. Zakazuje se i osobní přítomnost žáků na osobním uměleckém vzdělávání.
Dále nebude umožněn vstup cizincům z rizikových oblastí. Bude platit zákaz vstupu pro všechny cizince z rizikových oblastí. Opatření se jedná 13 oblastí: Čína, Jižní Korea, Írán, země Evropské unie - Itálie, Španělsko, Norsko, Nizozemsko, Belgie, Velká Británie, Dánsko, Francie, Rakousko, Švédsko. Zároveň platí zákaz vstupu českých občanů do těchto rizikových oblastí.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nouzovy-stav.pdf 94.1 Kb