Skupina ČEZ, Oranžový rok 2019

Setkání rodáků obce Modrá Hůrka

Setkání rodáků obce Modrá Hůrka

 

   Tuto sobotu 24.srpna 2019 se uskutečnilo po pěti letech setkání rodáků v obci Modrá Hůrka a byla to druhá akce v rámci Oranžového roku 2019. Začali jsem netradičně u obce Bzí, kde se vysvětila boží muka s novými plastikami a poté jsme se vydali směrem na Modrou Hůrku, kde hasiči z místního SDH položili věnec k pomníku padlých za první světové války. Na začátku při poděkování generálnímu partnerovi Skupině ČEZ, zazněla také slova o společné sounáležitosti s naší krásnou obcí, připomenutí aktivity jedinců, kteří se podílí na rozkvětu obce a navázání na oběti válek, kdy jistě také mysleli ne na osobní prospěch, ale na prospěch celé společnosti, budování naší vesnice i její samostatnost. Toto vše s vidinou lepších zítřků pro nás, naše děti a další budoucí generace. Na programu byla také mše svatá a koncert v rámci Veselských slavností v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Modré Hůrce. Docela bylo překvapením návštěvnost těchto rodáků, kdy jsme si museli zapůjčit i lavičky. K tanci i poslechu hrála kapela Hájovanka.

   Závěrem nezbývá nic jiného něž poděkovat Skupině ČEZ bez které by se toto setkání uskutečnilo s obtížemi a přání aby tato spolupráce i nadále přetrvávala. Děkujeme.

Nohejbalový turnaj o pohár starostky obce

Nohejbalový turnaj o pohár starostky obce

   Tuto sobotu 22.června 2019 se uskutečnil historicky první turnaj v nohejbale na Modré Hůrce. Byla to první akce v rámci Oranžového roku 2019, kdy generálním partnerem je Skupina ČEZ. Za deštivého počasí, které vystřídalo nadprůměrné teplotní rekordy nad 30 stupňů, se nakonec tohoto počasí nezaleklo jen pár týmů, které nám divákům připravilo hezkou podívanou. Vládla zde dobrá nálada, radost ze hry a povzbuzování i soupeřů nad výkony, za které by se nemusel stydět ani profesionál. Jelikož bylo méně týmů, tak hrál každý s každým, při hře 2krát do patnácti bodů. S velkým přehledem vyhrálo družstvo „Kosí bratři“, před druhými „Team tři“ a na třetím místě se umístilo družstvo „Šelmiček. Všem moc gratulujeme a za rok na turnaji opět nashledanou.