Skupina ČEZ, Oranžový rok 2020

Oranžový rok 2020

Hasičský ples

    V sobotu 22.2.2020 proběhl každoroční ples dobrovolných hasičů Modré Hůrky.
Ples byl zahájen slavnostním nástupem. Zavzpomínali jsme na hasiče, kteří
nás již opustili minutou ticha. Starosta, JF přednesl slavnostní řeč
o činnosti SDH.
   K tanci a poslechu zahrála Ševětínka. Pro hosty byla nachystána malá a
velká tombola, která byla během chvíle vyprodána. Během tanečních pauz se
mohli hosté kochat pohledem na břišní tance v podání slečny AD.
O půlnoci proběhl výdej losovaných cen z tomboly, taneční veselí
pokračovalo až do 4 hodin do rána.

EP

Druhý ročník v nohejbalu

   Tuto sobotu se v rámci Oranžového roku 2020 podporovaného Skupinou ČEZ uskutečnila druhá akce „Druhý ročník v nohejbalu“. Stejně jako v loňském roce nám počasí moc nepřálo, protože nastala doba dešťů.  Ale byli jsme rádi, že se vůbec akce může konat, jelikož letošní rok je zcela vyjímečný.

   Oproti loňskému roku, kdy se nahlásila jen mužstva dospělých, byl letošní rok v režii našich dětí. Protože většina „týmů“ neviděla pomalu ani přes síť, tak jsme si upravili pravidla nohejbalu a poskytli jsme účast všem a nohejbalový turnaj se proměnil v jakési modrohůrecké míčové hry. Děti v zápalu hry nevnímaly ani déšť, který nehodlal slábnout, a proto jsme se nakonec museli uchýlit ještě do suchých prostor výstavní síně naší rodačky Eleonory, kde jsme se alespoň částečně vysušili a zahřáli.

    Nakonec nebyl jistý vítěz ani poražený. Dohodli jsme se, že vlastně vyhráli všichni účastníci, protože v tomto počasí které panovalo, si to zasloužil každý. Uvidíme v dalších letech, zda-li se turnaj usadí v našem kalendáři v rámci OR 2020, nebo ne. Přesto patří srdečné díky Skupině ČEZ, která naši akci podporuje. Díky.

LS

Pouťová zábava

   Letošní poslední akcí v rámci Oranžového roku 2020 podporovanou Skupinou ČEZ byla tuto sobotu 15.srpna „Pouťová zábava“. Snažíme se ji do tohoto projektu vždy začadit, protože má úspěch. Ani letošní rok nebyl vyjímkou. Tahákem byl návrat starého zvonu z 15.století do věže kostela. Zvon váží 158 kg a dolů i nahoru byl přemísťován ručně. Nastala 18.hodina, kdy se opět rozezněl. Počet lidí, kteří akci navštívili, byl překvapující. Večer přišla občas dešťová přeháňka, ale ani ta nezkazila dobrou zábavu a loučení, že za rok se sejdeme zas. A já doufám, že zase z podporou Skupiny ČEZ, která je generálním partnerem, za což ji děkujeme.

LS